Dogdancing

Sport, kde pes pod vedením psovoda provádí cviky v rytmu hudby (alepoň přibližně) má různé názvy. Nejčastější je tanec se psem, ale teď se začíná hodně používat i mnohem přiléhavější dog dancing. V Anglii je zase nejrozšířenější Heelwork to Music, protože sport vznikl z obedience (heelwork - chůze u nohy; obedience - poslušnost). V Americe se spíše používá Musical Freestyle, v Holandsku zase Canine Freestyle... V podstatě to vše je dogdancing.

Co vše může pes v dogdancing předvádět? Pokud cviky neohrožují zdraví psa (psovod se může zranit dle libosti), tak se fantazii meze nekladou. Je povolena celá škála pohybů od chůze u nohy, po otočky, slalom mezi nohama, couvání, podávání pacek, panáčkování, válení sudů, skákání přes ruce nebo nohy psovoda....

Na dogdancingu je krásné to, že není náročný ani na čas, ani na prostor, ani na finance. Člověk nepotřebuje žádné zvláštní pomůcky, stačí cvičit deset minut doma a na procházce a pes se naučí mnoho nových věcí, i když majitel nemá třeba závodní ambice.

A protože je tento sport, jetli se tomu tak dá říkal velice zábavný jak pro páníčky tak pro naše pejsky, věnujeme se mu též s naší Inkouškou, která radostně spolupracuje a ráda se učí novým trikům.

 

Dogdancing se dělí na tři úrovně a v každé úrovni na 4 divize.

 

Divize A - Musical Dressage

Divize B - Heelwork to Music

Divize C - Freestyle

Divize D - Tanec se psem

 

© 2010 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode